Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu)

   Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu), Fotografia 1927
   W wybrzeżu morskim zawsze fascynował mnie fakt, że lądem można iść tylko w jedną albo drugą stronę. Chcąc dostać się do Rowów z Katowic musiałem zaliczyć przesiadkę w Ustce. Dzień wcześniej zauważyłem, że wcale nie - to tylko 15 km na wschód. Pozostało tylko pytanie - czy da się przejść wybrzeżem ten odcinek. Przecież do morza może wpływać rzeka, albo plaża może być stroma i zarośnięta... Postanowiłem się jednak przekonać;)
  • Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż

   Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż, Fotografia 1489
   W samym sercu Paryża Sekwana rozwidla się by opłynąć z dwóch stron Katedrę Notre Dame. To właśnie miejsca nazywane jest "Wyspą Paryż" i to właśnie miejsce wybrałem sobie za cel mojej wyprawy, która miała początek w obowiązkowym dla każdego turysty miejscu - przy wieży Eiffla. Piesza wędrówka, prowadząca wzdłuż Sekwany jest zaznaczona na mapie.
  • Radiostacja Gliwice

   Radiostacja Gliwice, Fotografia 1352
   Radiostacja w Gliwicach to najwyższa drewniana budowla w Europie, jej wysokość jest łatwa do zapamiętania, bo mierzy sobie równe 111m wysokości. Genialne miejsce na romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorem, kiedy można podziwiać wspaniale oświetloną drewnianą konstrukcję wieży. Teren wokół radiostacji jest zadbany, odnowione chodniki i liczne ławeczki dodatkowo zachęcają do spaceru i chwili odpoczynku w tym miejscu.
  • Kraków

   Kraków, Fotografia 1116
   Zaczęły się wakacje a co za tym idzie zaczął się także czas podróżowania, relaksowania, zwiedzania. Kraków jest idealnym miejscem na wakacje. Jest to niezwykłe miejsce do którego powraca się niejednokrotnie, przynajmniej ja powracam :) To miasto przede wszystkim młodych ludzi, którzy tworzą niecodzienny klimat. Ponadto śmiało można powiedzieć, że to właśnie Kraków jest centrum rozrywki i kultury, który obfituje w festiwale muzyczne i wydarzenia kulturalne. Urokliwe małe uliczki, zabytki architektoniczne, galerie sztuki czy mnóstwo knajp sprawi, że nikt nie będzie się nudził.
  • Jaskinia Niedzwiedzia

   Jaskinia Niedzwiedzia, Fotografia 1076
   Jaskinia Niedźwiedzia leży niedaleko wsi Kletno, w pasmie Sudetów. Uważana jest za jedną z piękniejszych jaskiń w Polsce. Jaskinia o łącznej długości korytarzy około 2500 metrów rozbudowana jest na dwóch zasadniczych poziomach: piętrze górnym, przystosowanym do zwiedzania, i piętrze dolnym, które to jednak z przyczyn technicznych nie jest przewidziane do udostępniania. Trasa turystyczna, która udostępniona jest dla turystów liczy około 360 m, przy czym możemy na niej zobaczyć około 500 m jaskini. Należy pamiętać, że nie można w niej dotykać szaty naciekowej. Jaskinia Niedzwiedzia jest czynna codziennie (z wyłączeniem poniedziałków i czwartków) w godzinach 9.00-16.40. Tylko rezerwacja jest gwarancją wejścia, jaskinia jest zamknięta przez 2 miesiące w roku (grudzień styczeń).
  • Nikiszowiec

   Nikiszowiec, Fotografia 764
   Osiedle Nikiszowiec w Katowicach to miejsce praktycznie nieznane. Ciasne, wybrukowane uliczki to cechy charakterystycznego magicznego Nikiszowca :-) Dzielnica ta od lat jest inspiracją dla malarzy jak również dla filmowców. Tereny Nikiszowca stały się plenerem dla filmów: Kazimierza Kutza, Radosława Piwowarskiego, Macieja Pieprzycy, Lecha Majewskiego czy Janusza Kidawy.
  • Ogród Botaniczny

   Ogród Botaniczny , Fotografia 566
   Kolejnym ważnym miejscem na mapie województwa śląskiego jest Zabrze, to właśnie tutaj mieści się ogród botaniczny.Ciepłe powietrze oraz umiarkowany klimat są doskonałymi warunkami do wegetacji i rozmnażania się licznych odmian roślin. Ogród powstał w 1938 roku.
loading