Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu)

   Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu), Fotografia 1927
   W wybrzeżu morskim zawsze fascynował mnie fakt, że lądem można iść tylko w jedną albo drugą stronę. Chcąc dostać się do Rowów z Katowic musiałem zaliczyć przesiadkę w Ustce. Dzień wcześniej zauważyłem, że wcale nie - to tylko 15 km na wschód. Pozostało tylko pytanie - czy da się przejść wybrzeżem ten odcinek. Przecież do morza może wpływać rzeka, albo plaża może być stroma i zarośnięta... Postanowiłem się jednak przekonać;)
  • Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż

   Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż, Fotografia 1489
   W samym sercu Paryża Sekwana rozwidla się by opłynąć z dwóch stron Katedrę Notre Dame. To właśnie miejsca nazywane jest "Wyspą Paryż" i to właśnie miejsce wybrałem sobie za cel mojej wyprawy, która miała początek w obowiązkowym dla każdego turysty miejscu - przy wieży Eiffla. Piesza wędrówka, prowadząca wzdłuż Sekwany jest zaznaczona na mapie.
  • Ostrava

   kopalnia i tramwaj
   Miasto tramwajów i trolejbusów leżące w Czechach, w kraju Morawsko-Śląskim, przy granicy z Polską. W okolicach rynku można przebierać w niezliczonych knajpkach, oferujących cenione na całym świecie czeskie piwo, a ponad głowami wszędzie towarzyszą nam przewody trakcji elektrycznej komunikacji miejskiej.