Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

 • Jakby co

  Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
  • Kolumbia: Antioquia

   Kolumbia: Antioquia, Fotografia 2405
   Zdjęcia z Antioquia, Kolumbia rok 2007. Większa część Antioquii leży między rzekami Magdalena i Cauca i zawiera północną część Kordyliery Centralnej. Departament porastają gęste lasy, a złoża bogactw naturalnych czynią go jednym z najważniejszych ośrodków górnictwa w Kolumbii.
  • FlyAway - niezwykła wyprawa dookoła świata

   FlyAway - niezwykła wyprawa dookoła świata, Fotografia 2143
   Ekscentryczny podróżnik Władysław Lobuda wyruszył w ekstremalna podróż dookoła świata. Deklaruje, że nie przeznaczy centa na noclegi. Podzieli się z Wami sposobami darmowego podróżowania Wyprawę można śledzić na https://www.facebook.com/FlyAwayTv i na www.flyawayTV.com.
  • Colca Canyon

   Colca Canyon, Fotografia 1514
   Trwająca 3 dni wędrówka wzdłuż kanionu Colca, Peru. Trekking zorganizowany przez biuro podróży z Arequipy, z przewodnikiem,bo bez niego mogłoby być ciężko,szlaków tam żadnych nie zauważyłam (na kaktusach?:)). Pierwszy dzień ostro w dół (do kanionu trzeba bylo zejść), drugi dzień - wędrówka wzdłuż kanionu, trzeci dzien - ostro w górę (trzeba zsię kanionu wydostać:)). Widoki urokliwe,choć drzew dających cień brak.
  • Płaskowyż Nasca

   Płaskowyż Nasca, Fotografia 1520
   Płaskowyż Nasca znany jest zwłaszcza z tzw. Rysunków z Nazca - systemu linii, które oglądane z góry przypominają kształtem zwierzęta lub figury geometryczne będących dziełem kultury Nazca.A może kosmitów?? ;) Widziane w całości mogą być tylko z lotu ptaka. Lot awionetką nad płaskowyżem jest niesamowitym przeżyciem. Czas oczekiwania na lot przekracza czas lotu ale zdecydowanie warto choć popisy pilota w czasie lotu są momentami zbędne szczególnie dla bojących się latać :)
  • Jezioro Titicaca (Peru)

   Jezioro Titicaca (Peru), Fotografia 1499
   Najwyżej położone żeglowne jezioro na Ziemi (na granicy Peru i Boliwii), a na nim pływające trzcinowe wyspy. Na wyspach lokalni mieszkańcy sprzedają pamiątki przybyłym turystom. Wizyta na pływającej wyspie to tylko część atrakcji rejsu po jeziorze Titikaka. Cały rejs trwa kilka godzin, a roztaczające się widoki niesamowite. Chmury odbite w tafli wody dodają jeszcze wiekszego uroku.
  • Oaza Huacachina

   Oaza Huacachina , Fotografia 1564
   W drodze z Nasca do Limy. Oaza Huacachina to prawdziwa oaza na pustyni. Hostel z basenem to wymarzone miejsce na nocleg.Próba zobaczenia oazy z góry skończyła się szybkim powrotem na dół, piasek parzył okrutnie :) dobrze było się schłodzić w basenie:)
  • Machu Piccu

   Machu Piccu, Fotografia 1536
   Machu Piccu - miasto Inków 120 km od Cuzco. Cuzco jest naszą bazą wypadową,stamtąd ruszamy busem do Ollantaytambo, tam koleją (Peru Rail) do Aquas Calientes (położone na przełęczy 2090-2400 m n.p.m) i wreszcie stamtąd piesza wędrówka (początek 3 w nocy,żeby zdążyć na wschód słońca)ostro w górę, by w końcu ujrzeć ukryte miasto Inków. Zamiast wschodu słońca mamy deszcz, bo jesteśmy w chmurach,ale...chmury odpływają,deszcz ustaje i wyłania sie jeden z cudów świata. Widoki zapierające dech,a otulająca je mgła dodaje tajemniczości. Słońce na tej wysokości opala naprawdę mocno,jak się poźniej okazało:)
loading