Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

 • Jakby co

  Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
  • Agra - Taj Mahal (Indie)

   Agra - Taj Mahal (Indie), Fotografia 1307
   Indie 2011 - Agra - Taj Mahal. Jedna z największych, a z pewnością najbardziej obfotografowanych atrakcji Indii. Ta imponująca budowla to mauzoleum wybudowane przez indyjskiego cesarza dla uczczenia ukochanej żony. Budowa Taj Malal trwała około 20 lat i pracowało przy niej ponad 20 tysięcy robotników. Niektóre źródła podają, że po zakończeniu budowy cesarz kazał zabić głównego budowniczego i architekta, by nigdzie na świecie nie wzniesiono podobnego dzieła. Obiekt zbudowany jest z białego marmuru, a jego powierzchnie pokryte są tysiącem kamieni szlachetnych, półszlachetnych oraz dekoracji kaligraficznych, wykonanych z czarnego marmuru.
  • GOA (Indie)

   GOA (Indie), Fotografia 1295
   GOA - Indie 2011. Weekend na rajskiej plaży Palolem Beach przed sezonem. Wieczorem lokalni mężczyźni wyciągali sieci pełne ryb z oceanu, ciekawe czy w sezonie tak samo urządzają połowy? Urokliwe baro-kawiarnie nad samym oceanem z pysznymi drinkami i wspaniałymi smażonymi krewetkami.
  • Izrael

   Izrael, Fotografia 1367
   Zabytki Izraela: Kościół Zaśnięcia NMP, Bazylika Grobu Pańskiego.
  • Izrael 2007 - Złota kopuła na skale

   Izrael 2007 - Złota kopuła na skale, Fotografia 1362
   Jedna z najbardziej znanych budowli na świecie, zwana meczetem Omara - najważniejszy punkt orientacyjny miasta Jerozolima, pełen symboliki pomnik Ziemi Świętej. Usytuowany w Starym Mieście.
  • Kerala - Munnar

   Kerala - Munnar, Fotografia 1303
   Indie 2011 - najwyżej na świecie położone pola herbaciane. Malownicze widoki, soczysta zieleń po sam horyzont i ręcznie zbierane młode liście herbaty.
  • Malezja Cameron Highlands

   Malezja Cameron Highlands, Fotografia 1433
   Pola herbaciane w Malezji Zachodniej, 200 km od Kuala Lumpur.Na wycieczkę wybrałyśmy się dżipem z przewodnikiem z biura podróży. Pola herbaciane zachwycają intensywną zielonością i zapachem, rozciągając się aż po horyzont. Odwiedziliśmy również plantację Boh Tea Estate, aby zapoznać się z procesem produkcji herbaty i zasmakować różnych jej rodzajów.
  • Malezja Kuala Lumpur

   Malezja Kuala Lumpur, Fotografia 1426
   Kuala Lumpur kwiecień 2012. Bliźniacze wieże w Kuala Lumpur (Petronas Towers)to jedne z najwyższych budowli świata. Wieże były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra. Niestety nie udało nam sie na nie dostać, bilety trzeba było kupić conajmniej dzień wcześniej, a potem odstać swoje w kolejce. Przy naszym napiętym harmonogramie zwiedzania musiałysmy się zadowolić tym co widzimy z powierzchni ziemi, a zrobienie zdjęcia takiego olbrzyma najłatwiejsze nie było:)
  • Morze martwe i twierdza Masada

   Wiok z oddali
   Słone jezioro bezodpływowe znajdujące się w najniższej depresji na Ziemii - lustro wody sięga 418 m. p.p.m. Zasolenie jeziora sprawia, że nawet nie umiejący pływać z łatwością unoszą się na powierzchni wody. Należy tylko uważać, aby położyć się na plecach, a nie na brzuchu.
loading