Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

Morze martwe i twierdza Masada, Fotografia 1376
Flora
Pustynny krajobraz
Ruiny starożytnej twierdzy Masada
Wiok z oddali
Słone jezioro bezodpływowe znajdujące się w najniższej depresji na Ziemii - lustro wody sięga 418 m. p.p.m. Zasolenie jeziora sprawia, że nawet nie umiejący pływać z łatwością unoszą się na powierzchni wody. Należy tylko uważać, aby położyć się na plecach, a nie na brzuchu.
fotografia
Morze martwe jest miejscem o wielu nazwach i bogatej historii. Towarzyszy mu wiele legend, jak na przykład ta, że na jego dnie leży Biblijna Sodoma i Gomora. Usytuowana w pobliżu starożytna żydowska twierdza Masada to kolejne fascynujące, godne zbadania miejsce - mieści się na płaskowyżu o stromych, niemal pionowych ścianach. Widoki zapierają dech w piersiach europejskim mieszczuchom ;-)
Lokalizacja punktu na mapie

Współrzędne geograficzne: 31.51767878128717700, 35.46936035156250000 /Pełny ekranTryb dużej mapy

  • Jakby co

    Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...