Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

Poprawnie zmieniono kolejność sortowania wpisów

Poprawnie ustawiono filtrowanie

  • Jakby co

    Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
    • Wschód Słońca na Diablaku

      Wschód Słońca na Diablaku , Fotografia 1159
      Nasz orszak samochodowy wyruszył z Bielska po godzinie 22.00. Na szczęście nikt się nie zgubił na szosie i planowo dojechaliśmy na przełęcz Krowiarki. Wyjazd z Bielska można troszkę opóźnić, żeby nie czekać nazbyt długo na wierzchołku na upragnione słońce. Na przełęczy wybierzemy czerwony szlak kierujący prosto na Babią Górę. Prognozowany czas dojścia na szczyt to 2h 30 minut. Jednak nie posiadaliśmy presji czasu, wręcz odwrotnie - przemijający czas działał na naszą korzyść. Dosyć "ostre" przewyższenie na Sokolicę, zaczęło dawać się niektórym we znaki. Kawałek ten prowadzi cały czas lasem, oczywiście o tej porze ciemnym. Sceneria prędzej z dobrego filmu grozy, przyspieszone oddechy, coś trzasnęło z lewej strony, nad borem mała mgiełka.... Wędrując samemu mniemam, że czas wyjścia na Babią Górę w tych warunkach wyniesie około 1h. My z większymi albo mniejszymi przeciwnościami po godzinie zdobywamy Sokolicę. Na wierzchołku rozpoczyna już wystarczająco silnie wiać, wcześniej drzewa hamowały wiatr. Tutaj pierwszy łączny spoczynek. Ze skarpowego urwiska wyłania się zamiar naszej mrocznej wycieczki. Pogoda raczej nie sprzyja porannemu podziwianiu słońca, jednak nasz meteo nie uwzględniał deszczu.

    • Promnice

      Promnice, Fotografia 837
      Zameczek Myśliwski w Promnicach to jedno z nielicznych miejsc na Śląsku, gdzie z dala od miejskiego zgiełku można mile spędzić czas. Pomimo upływu wielu lat miejsce to zachowało swoją pierwotną formę nadaną mu w 1868 roku. Drewniane stropy, skrzypiące schody i podłogi zachowały się w niemal nienaruszonym stanie.
    • Kozubnik (Turbogolf)

      widok na tamę
      Kozubnik to miejsce znane zarówno paralotniarzom jak i miłośnikom opuszczonych budowli - fotografom, paintballistom i turbogolfistom - tutaj nieoczekiwanie - w środku lasu - można napotkać nieużywane, wielopiętrowe budynki i opuszczone kryte baseny, a wszystko to w dzikiej, górskiej scenerii Beskidu Małego.
    • Góra Żar (Międzybrodzie Żywieckie)

      Góra Żar (Międzybrodzie Żywieckie), Fotografia 698
      Góra Żar to prawdziwy magnes dla ludzi aktywnych - dzięki stosunkowo bliskiemu usytuowaniu największych aglomeracji Śląska, w słoneczne dni przyciąga miłośników latania z tego województwa. Zdjęcia: ufoteam.eu
    • Ogród Botaniczny

      Ogród Botaniczny , Fotografia 566
      Kolejnym ważnym miejscem na mapie województwa śląskiego jest Zabrze, to właśnie tutaj mieści się ogród botaniczny.Ciepłe powietrze oraz umiarkowany klimat są doskonałymi warunkami do wegetacji i rozmnażania się licznych odmian roślin. Ogród powstał w 1938 roku.
    • Katowice Park Kościuszki

      Katowice Park Kościuszki, Fotografia 1869
      Park Kościuszki to najstarszy park jaki mieści się w Katowicach. Jest on jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych w mieście. Miejsce to ma wiele atrakcji. M.in. na terenie Parku stoi jedyna w Polsce wieża spadochronowa. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstał zimowy tor saneczkarski i narciarski. W Parku odbywają się także liczne koncerty. Bogactwo tego Parku jest nie do opisania :-)
    • Golgota Beskidów

      Golgota Beskidów , Fotografia 1151
      Odczucia, dojeżdżając do naszego celu są wzniosłe. W tej małej wiosce, na zboczach nieogromnego wzgórza mieszczą się, jak realne sceny upamiętniające ukrzyżowanie Pana Jezusa. Mimo znajomości zagadnienia, sposób w jaki pozostało to zaprezentowano robi wrażenie na powszednim śmiertelniku i wszelakiej upartej duszy. Monumentalne rzeźby fantastycznie układają się w tej okolicy. Niektóre osobistości twierdzą, że warto dla odnowy wewnętrznej, wybyć na Matyskę samotnie. Na pewno nasza trasa od tego momentu nabrała również odmienny charakter. Wartości trwania, czasu, religii, mijania, na czubku Matyski kumulują się. Każdego z nas wstrząsa delikatna zaduma nad samym sobą. Na szczycie lśni nierdzewna stal wysokiego krzyża. Krzyż jak można przeczytać na kamienistym postumencie, pozostał wzniesiony przez rodzimych parafian dla upamiętnienia Roku Jubileuszowego przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawia II.
    • Palmiarnia - Gliwice

      jaszczur
      W samym centrum Gliwic znajduję się Park Chopina. Bardzo skrupulatnie pielęgnowany, bogaty w różnej formy "doniczki" z kwiatami stanowi niejako zapowiedź tego, co można ujrzeć w budynku znajdującej się pośrodku ogrodu Palmiarni.
    • Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku

      diabelski młyn
      W tym miejscu, leżącym w centrum największej aglomeracji Polski, na pograniczu stolicy Śląska Katowic i Chorzowa - znajduje się największy ogród zoologiczny w województwie. Dodatkowo istnieje tutaj wesołe miasteczko, z tunelem strachów, zjeżdżalnią wodną i diabelskim kołem
loading