Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Szczeliniec Wielki- raj dla zawodowców

   Szczeliniec Wielki- raj dla zawodowców, Fotografia 1324
   Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.) najwyższy szczyt Gór Stołowych to wyjątkowa atrakcja turystyczna w Polsce. Jest on pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych (należy do Korony Gór Polski), w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne.
  • Początek Wspinaczki -Sokoliki

   Początek Wspinaczki -Sokoliki, Fotografia 1312
   Sokoliki to grupa górska w paśmie Rudaw Janowickich położone we wschodniej części Sudetów Zachodnich. Rudawy składają się z sześciu wzgórz: Krzyżna Góra 654 m, Sokolik 642 m, Browarówka 525 m, Rudzik 500 m, Łysa 480 m i Buczek. Krzyżna Góra i Sokolik ze względu na charakterystyczny kształt i wieńczące je ogromne skały stanowią bardzo znany i charakterystyczny element panoramy Sudetów.
  • Jaskinia Niedzwiedzia

   Jaskinia Niedzwiedzia, Fotografia 1076
   Jaskinia Niedźwiedzia leży niedaleko wsi Kletno, w pasmie Sudetów. Uważana jest za jedną z piękniejszych jaskiń w Polsce. Jaskinia o łącznej długości korytarzy około 2500 metrów rozbudowana jest na dwóch zasadniczych poziomach: piętrze górnym, przystosowanym do zwiedzania, i piętrze dolnym, które to jednak z przyczyn technicznych nie jest przewidziane do udostępniania. Trasa turystyczna, która udostępniona jest dla turystów liczy około 360 m, przy czym możemy na niej zobaczyć około 500 m jaskini. Należy pamiętać, że nie można w niej dotykać szaty naciekowej. Jaskinia Niedzwiedzia jest czynna codziennie (z wyłączeniem poniedziałków i czwartków) w godzinach 9.00-16.40. Tylko rezerwacja jest gwarancją wejścia, jaskinia jest zamknięta przez 2 miesiące w roku (grudzień styczeń).
  • Wycieczka na Szczeliniec

   Wycieczka na Szczeliniec , Fotografia 1199
   Góry Stołowe leżące na zachodnich krańcach Kotliny Kłodzkiej konstytuują jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w naszym kraju.
  • Karkonosze

   zamek
   Zamek Czocha i wyprawa w Karkonosze. Zamek Czocha ? obronny zamek graniczny położony we wsi Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie. Powstał jako warownia graniczna na pograniczu śląsko-łużyckim w latach 1241-1247. Obecnie znajduje się tam muzeum oraz hotel. Jeśli wybieracie się w te regiony Polski to warto go zobaczyć.