Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

2011-01-03 17:11:03 / modyfikacja: 2014-05-29 22:11:40

Najczęściej zadawane pytania. Artykuł ten jest systematycznie poszerzany o Wasze kolejne pytania związane z funkcjonalnością portalu. Jeśli napotkacie błąd, bądź macie problem z działaniem www.WasThere.com - a żadna z porad zawartych w tym artykule nie rozwiązuje problemu - zachęcam do kontaktu ze mną.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jak się zarejestrować? - rejestracja na www.WasThere.com jest prosta - wystarczy kliknąć w pozycję "rejestracja" górnego menu, podać swój mail, i przepisać kod z obrazka, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.
 2. Mail aktywacyjny nie doszedł na moją pocztę! - sprawdź spam, ewentualnie spróbuj zarejestrować się jeszcze raz - jeśli dostaniesz informację, że podany e-mail jest już zajęty - znaczy, że jesteś zarejestrowany. Czasem mail aktywacyjny idzie pare minut. Jeśli z jakiś przyczyn zabłądzi on w bezkresie internetu - polecam skorzystać z procedury przypominania hasła.
 3. Gdzie mogę uzupełnić imię i nazwisko? - po pierwszym poprawnym zalogowaniu, należy wybrać z górnego menu pozycję "Profil: Brak imienia" a następnie wprowadzić i zapisać zmiany
 4. Gdzie mogę zmienić hasło? - w edycji profilu - czyli należy wybrać z górnego menu pozycję: "Profil: Twoje imię", a następnie wprowadzić i zapisać zmiany
 5. Zapomniałem/am hasła! - należy wybrać z górnego menu pozycję "zaloguj", a następnie kliknąć link znajdujący się pod formularzem logowania prowadzący do procedury przypominania hasła, i postępować zgodnie z instrukcjami systemu
 6. Jak mogę dodać znajomych? - aby dodać znajomego, należy wyszukać jego profil korzystając z pozycji "użytkownicy" w stopce strony, a następnie kliknąć w ikonę plusa wyświetlaną w profilu użytkownika przy jego imieniu - spowoduje to wysłanie mu zaproszenia, zgodnie z ustawieniami na jego profilu - zostanie on powiadomiony o Twoim zaproszeniu na swojego maila. Stan zaproszeń możesz obserwować wybierając pozycję górnego menu "moje zasoby" i przechodząc do zakładki "zaproszenia"
 7. Jak zostać redaktorem naczelnym? - aby zostać redaktorem naczelnym wybierz pozycję "moje zasoby" z górnego menu, następnie przejdź na zakładkę "grupy", i kliknij w ikonkę tworzenia nowej grupy - znajduje się ona obok nagłówka "Prowadzone grupy redaktorów", wypełnij pola: Nazwa grupy, Adres grupy, wskaż jej członków wybierając ich spośród Twoich znajomych (możesz zaznaczyć większą ilość osób przytrzymując klawisz CTRL i klikając w wybrane osoby)
 8. Jak dodać swoje pierwsze miejsce? - aby dodać wpis należy wybrać z górnego menu pozycję: "Dodaj nowy wpis". Następnie należy wybrać typ nowego wpisu. Aktualnie można dodać "artykuł" - opisujący jakiś ciekawy sposób spędzania czasu lub wydarzenie niekoniecznie związane z konkretnym miejscem, "miejsce" - z możliwością zaznaczenia punktu na mapie, "trasę" - z możliwością zaimportowania pliku KML lub ręcznego narysowania opisywanej trasy. Dodatkowo wpisy typu "nocleg" i "gastronomia" pozwalają w łatwy sposób opisać wszelkiego rodzaju kwatery i punky gastronomiczne, oraz udostępnić tę informację w innych językach tłumacząc jedynie tytuł wpisu (reszta tłumaczy się automatycznie).
 9. Jak różnią się uprawnienia redaktora naczelnego od członka grupy redakcyjnej? - redaktor naczelny może dodawać wpisy pod szyldem swojej grupy do poczekalni i przypisywać je do kategorii. Redaktor naczelny może usuwać wpisy swojej grupy redaktorskiej, tak jak i dodawać i usuwać zdjęcia i edytować opisy. Członek grupy redakcyjnej może jedynie edytować opisy, oznaczać miejsce na mapie i dodawać zdjęcia. Nie może on usuwać wpisu ani usuwać zdjęć z galerii.
 10. Jakie warunki powinien spełniać mój wpis, aby został przesunięty z poczekalni do zasobów prezentowanych na www.WasThere.com? - jeśli, jako redaktor naczelny - ustawisz status wpisu na "Gotowy" - Twój artykuł lub miejsce może opuścić poczekalnie i zostać skategoryzowany w zasobach portalu. W tym celu zadbaj, aby wpis posiadał co najmniej 5 zdjęć w galerii, poprawny opis w co najmniej jednym języku, przestrzegał regulaminu, prawa, dobrych obyczajów oraz był po prostu ciekawy ;-)
 11. Jak przetłumaczyć treści na inny język? - Wszystkie treści portalu mogą być prezentowane w wielu językach - aby przetłumaczyć tekst należy: będąc zalogowanym, jako członek grupy redakcyjnej, pod szyldem której wpis ów jest wydawany, przejść do edycji wpisu i wtedy zmienić język w górnym menu, wprowadzić i zapisać tłumaczenie tytułu wpisu i artykułu (Uwaga - należy uważać, aby w czasie prac edytorskich nad kolejną wersją językową nie zmienić języka - np. w innym oknie przeglądarki - zmiany zostaną wtedy zapisane w aktualnie wybranym języku, pobranym z ciasteczka).
 12. Nie mogę dodać znalezionego użytkownika do znajomych - jeśli przycisk symbolizujący wysyłanie zaproszenia przy profilu przedmiotowego użytkownika nie pojawia się, a przy tym użytkownik nie jest wypisany na liście Twoich znajomych - jest możliwe, że wysłałeś już zaproszenie, a ów użytkownik nie zaakceptował go jeszcze - sprawdź, stan wysłanych przez Ciebie zaproszeń wchodząc w "moje zasoby" i wybierając zakładkę "zaproszenia" - jeśli zaproszenie do tego użytkownika nie widnieje na liście wysłanych przez Ciebie, zaproszeń - skontaktuj się z Administratorem.
 • Jakby co

  Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...