Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

 • Jakby co

  Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
  • Pętla Podhale Beskidy

   Pętla Podhale Beskidy, Fotografia 2531
   Katowice - A4 - Kraków - Rabka Zdrój - Biała Skomielna - Maków Podhalański - Sucha Beskidzka - Żywiec - Bielsko Biała - Tychy - Dąbroaw Górnicza
  • Babia Góra od strony słowackiej

   Babia Góra od strony słowackiej , Fotografia 1401
   Babia Góra (1725m), sama nazwa już sugeruje, że występuje tu nader fascynujące zespolenie: kobiety i góry. Porównanie kobiety do Babiej Góry lub Babiej Góry do kobiety obejmuje wiele zadziwiających wniosków. Oczywiście byle jakiej góry bym do kobiety nie odważył się porównywać (byle jakiej kobiety do Babiej Góry również). Jednakże Babią Górę, hmm ... Babią Górę... no coś w tym jest.... Wojciech Mann bez wątpliwości by to skwitował - to się chłopie porwałeś!. Rozważania te będą prologiem do aseksualnej wędrówki na Babia Górę od strony słowackiej. Czyli żółtym szlakiem ze Slanej Vody.
  • Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu)

   Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu), Fotografia 1927
   W wybrzeżu morskim zawsze fascynował mnie fakt, że lądem można iść tylko w jedną albo drugą stronę. Chcąc dostać się do Rowów z Katowic musiałem zaliczyć przesiadkę w Ustce. Dzień wcześniej zauważyłem, że wcale nie - to tylko 15 km na wschód. Pozostało tylko pytanie - czy da się przejść wybrzeżem ten odcinek. Przecież do morza może wpływać rzeka, albo plaża może być stroma i zarośnięta... Postanowiłem się jednak przekonać;)
  • Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż

   Jeden dzień w Paryżu - wyprawa na wyspę Paryż, Fotografia 1489
   W samym sercu Paryża Sekwana rozwidla się by opłynąć z dwóch stron Katedrę Notre Dame. To właśnie miejsca nazywane jest "Wyspą Paryż" i to właśnie miejsce wybrałem sobie za cel mojej wyprawy, która miała początek w obowiązkowym dla każdego turysty miejscu - przy wieży Eiffla. Piesza wędrówka, prowadząca wzdłuż Sekwany jest zaznaczona na mapie.
  • Grota Komonieckiego

   Grota Komonieckiego, Fotografia 1412
   Grota Komonieckiego to otoczenie wyjęte z odmiennej rzeczywistości. kojarzone z baśniowymi sceneriami lub jak kto woli - klimatem prosto z Narnii. A wszystko to w obrębie kilkugodzinnej wyprawy z okolic Bielska-Białej. Powróciła także kwestia zimowego bezpieczeństwa w górach. Aspekt dylematu: zmierzamy dalej czy wracamy?
  • Wrota Chałubińśkiego

   Wrota Chałubińśkiego, Fotografia 1248
   Wrota Chałubińskiego to rejony trochę zapomniane i często pomijane przez wędrujących turystów w Tatrach Wysokich. Przemieszczając się potoczną "ceprostradą" zawsze zabrakło mi czasu lub chęci, ażeby poznać to wyjątkowe miejsce. Sama nazwa - wrota - mówi nam, że to coś nadzwyczajnego! Bramą do odmiennego świata! Wędrowiec musi dojrzeć do niektórych szlaków. Tak samo, niektóre szlaki muszą cierpliwie czekać, zanim nasze nogi będą po nich deptać.