Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Dolina Adlitzgraben

   Dolina Adlitzgraben, Fotografia 1271
   Adlitzgraben to dolina w rejonie przełęczy Semmering (Austria). Dolina jest skalista, miejscami tworzy malowniczy wąwóz. W jej skrajnie zachodniej części, pomiędzy miejscowościami Orthof i Breitenstein znajdują się dwie skały: Falkenstein (ok. 500 m długości mur, wysokość do 70 m) i Zapf (skałka wys. 30 m, szer. ok.50 m, silnie przewieszona), na których koncentruje się ruch wspinaczkowy.

  • Dolina Kościeliska - Smocza Jama , Smreczyński Staw

   Dolina Kościeliska - Smocza Jama , Smreczyński Staw, Fotografia 1146
   Wybywając z busa dostałem lekkiego załamania - naukowa plaga turystów. Kolejka do kasy Tatrzańskiego Parku Narodowego wyglądała imponująco negatywne. Jednakże okres letni w szczycie i nasze przewidywania nie mogły być inne. Trochę to okropne, jednak i tak jest tutaj uroczo.
  • Dolina Roztoki i Dolina Pięciu Stawów

   Dolina Roztoki i Dolina Pięciu Stawów , Fotografia 1162
   Dolina Roztoki w startowej fazie jest zatopiona zbitym lasem świerkowym (wiek wielu świerków dochodzi do 300 lat), promienie słoneczne do nas nie dochodzą. Dlatego dolina zdaje się być sroga i posępna, a strumyk Roztoki bardzo niepewny. Co fascynujące w dalszej partii Doliny Roztoki możemy zobaczyć las limbowy. Dolina ma długość ok. 4,5 km i powierzchnię ok. 7,0 km2. Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów odgradza próg Ściany Stawiarskiej. Wspólnie te dwie doliny są największym polskim odgałęzieniem Doliny Białki.
  • FlyAway - niezwykła wyprawa dookoła świata

   FlyAway - niezwykła wyprawa dookoła świata, Fotografia 2143
   Ekscentryczny podróżnik Władysław Lobuda wyruszył w ekstremalna podróż dookoła świata. Deklaruje, że nie przeznaczy centa na noclegi. Podzieli się z Wami sposobami darmowego podróżowania Wyprawę można śledzić na https://www.facebook.com/FlyAwayTv i na www.flyawayTV.com.
  • Golgota Beskidów

   Golgota Beskidów , Fotografia 1151
   Odczucia, dojeżdżając do naszego celu są wzniosłe. W tej małej wiosce, na zboczach nieogromnego wzgórza mieszczą się, jak realne sceny upamiętniające ukrzyżowanie Pana Jezusa. Mimo znajomości zagadnienia, sposób w jaki pozostało to zaprezentowano robi wrażenie na powszednim śmiertelniku i wszelakiej upartej duszy. Monumentalne rzeźby fantastycznie układają się w tej okolicy. Niektóre osobistości twierdzą, że warto dla odnowy wewnętrznej, wybyć na Matyskę samotnie. Na pewno nasza trasa od tego momentu nabrała również odmienny charakter. Wartości trwania, czasu, religii, mijania, na czubku Matyski kumulują się. Każdego z nas wstrząsa delikatna zaduma nad samym sobą. Na szczycie lśni nierdzewna stal wysokiego krzyża. Krzyż jak można przeczytać na kamienistym postumencie, pozostał wzniesiony przez rodzimych parafian dla upamiętnienia Roku Jubileuszowego przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawia II.
  • Großglockner

   Großglockner, Fotografia 1261
   Großglockner (Grossglockner) ? najwyższy szczyt Austrii, w Wysokich Taurach (Alpy), o wysokości 3798m n.p.m. Wznosi się ponad lodowcem Pasterze, na charakterystyczny kształt szczytu (przypomina on piramidę) składają się dwa wierzchołki ? Großglockner oraz Kleinglockner.
  • Jaskinia Trzy Kopce

   Jaskinia Trzy Kopce , Fotografia 1182
   Streszczając: 4 dni poszukiwań, trzy pory roku i doczekaliśmy się triumfu. Przejdźmy jednakże bliżej, do otworu dziury. Jest to studnia, o długości około 4,5m, o której ktoś wspomniał, że można do niej zejść jak po schodach. Nieco napiął jednakże rzeczywistość, gdyż mimo wszystko po schodach przemieszczam się z wiele większą naturalnością. Jednakże zejście w dół nie stanowi większego problemu, wymaga wyłącznie troszkę gimnastyki i przezwyciężenia strachu.

  • Kanał Mazurski

   park linowy 8
   Kanał Mazurski jest jedną z unikalnych budowli z oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi, wspaniale wkomponowany w środowisko naturalne. Miał on na celu połączenie jezior Mazurskich z Morzem Bałtyckim. Był budowany w latach 1911-1942. Po wojnie zaprzestano jego dalszej budowy. Prezentowane zdjęcia zostały zrobione na odcinku od miejscowości Mamerki do Śluzy Leśniewo Górne(jednej z 5 znajdujących się na teranie Polski). Jest to odcinek około 4,5 km. Ścieżka prowadzi wzdłuż kanału w malowniczym krajobrazie lasów i rozlewisk. Przebycie drogi pieszo zajmuje około 1-1,5h. Przed wyruszeniem na spacer polecam zastosować środki przeciw komarom :) Na śluzie znajduje się park linowy tzw. ?małpi gaj?, który oferuje wiele ciekawych atrakcji.
  • MATTERHORN - Góra Symbol

   MATTERHORN - Góra Symbol , Fotografia 1256
   Kiedy zaczęliśmy się zastanawiać jak spędzić tegoroczne wakacje, pojawił się w naszych głowach pomysł, żeby zdobyć jedną z najpiękniejszych gór świata ? Matterhorn.
loading