Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Jakby co

    Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
    • Maczuga Herkulesa

      Maczuga Herkulesa, Fotografia 2398
      Maczuga znajduje się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, obok tak znaczących historycznie miejsc jak Jaskinia Łokietka i Ojcowskiego Zamku.
    • Jezioro Pogoria III (Dąbrowa Górnicza)

      zachód słońca
      Jezioro Pogoria III - jedno z czterech powstałych w skutek zalania dawnych odkrywkowych kopalni piasku jezior w Dąbrowie Górniczej. Aktualnie ścieżka dookoła wylana jest asfaltem, co sprawia, że podobnie jak nawiększa Pogoria IV, również ta jest wspaniałym miejscem nie tylko dla plażowiczów, ale także ludzi chcących aktywnie spędzać czas - na przykład uprawiających nordic walking, kolarstwo szosowe czy jeżdżących na rolkach.
    • Jezioro Pogoria IV (Dąbrowa Górnicza)

      Jezioro Pogoria IV (Dąbrowa Górnicza), Fotografia 342
      Zdjęcia przedstawiają panoramę zimna na Pogorii IV z lutego 2011 oraz surfera ciągniętego na linie wyciągarki zainstalowanej na brzegu. Pogoria IV to najmłodsze z czterech jezior Pogoria powstałych w skutek zalania dawnych odkrywkowych kopalni piasku na terenie Dąbrowy Górniczej. Latem jest to miejsce chętnie odwiedzane przez ludzi z nawet dalej oddalonych miejsowości - oblegane przez amatorów kolarstwa szosowego, uzależnionych od adrenaliny zmotoryzowanych pasjonatów crossowych motocykli i quadów. Miłośnicy rolek a nawet kite surfingu czy kajakarze cenią to miejsce za niepowtarzalny charakter, gładki długi asfalt i czystą wodę.
    • ASG Air Soft Gun (Katowice)

      ASG Air Soft Gun (Katowice), Fotografia 1330
      Ustalanie scenariuszy, obmyślanie taktyk, bieganie, czołganie, zakradanie się, kalashnikov - im gorsza pogoda tym bardziej realistyczna wojna. Nam, jak przystało na nowicjuszy - sprzyjało słońce i bezchmurne niebo.
    • Zaćmienie Księżyca

      Zaćmienie Księżyca, Fotografia 1066
      Zaćmienie księżyca z dnia: 2011-06-14, godzina: 22:00, z trudem uchwycone, na przekór niesprzyjającym warunkom pogodowym. Zaćmienie obserwowałem nieprzypadkowo podczas swojej pieszej wędrówki na pograniczu Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.
    • Zalew Zakrzówek (Kraków)

      Ciekawy kolor wody
      Jeden z ulubionych zalewów krakowian, powstały w skutek zalania wyeksploatowanego kamieniołomu wapienia. Piękne miejsce, które dzięki bliskości miasta pozwala odpocząć od zgiełku w otoczeniu przyrody, bez konieczności wyjeżdżania z Krakowa. Zalew, który składa się z dwóch zbiorników efektowanie połączonych przesmykiem jest usytuowany blisko Parku "Skały Twardowskiego".
    • Katowice Park Kościuszki

      Katowice Park Kościuszki, Fotografia 1869
      Park Kościuszki to najstarszy park jaki mieści się w Katowicach. Jest on jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych w mieście. Miejsce to ma wiele atrakcji. M.in. na terenie Parku stoi jedyna w Polsce wieża spadochronowa. Z myślą o dzieciach i młodzieży powstał zimowy tor saneczkarski i narciarski. W Parku odbywają się także liczne koncerty. Bogactwo tego Parku jest nie do opisania :-)
    • Góra Żar

      zbiornik wodny na górze zar
      Góra, na szczycie której znajduje się elektrownia. Znana również ze swoich nietypowych właściwosci fizycznych, co do nawet istnienia których zdania są podzielone. Zbiornik wodny na samym szczycie wzniesienia wykorzystywany jest do gromadzenia energii kinetycznej dostępnej tutaj wody, wtłaczanej tam dzięki nadmiarom niezużytej, wytwarzanej przez elektrownię energii w nocy.