Wycieczka na Szczeliniec
Góry Stołowe leżące na zachodnich krańcach Kotliny Kłodzkiej konstytuują jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w naszym kraju.
Wyspa Murter
Murter to największa wyspa archipelagu szibenickiego, połączona z lądem w miejscowości Tisno. Na wyspie znajdują się cztery miejscowości: Murter, Tisno, Jezera i Betina.Turystom oferuje kilka malowniczych i dość spokojnych kurortów, a co najważniejsze wiele dużych i małych plaż oraz czystą wodę, dzięki czemu można rozkoszować się wakacyjnym lenistwem przez cały urlop. Jednym słowem: cudne miejsce :-)
Z Mont Blanc w tle
Francuskie Alpy są tak samo wspaniałe jak szwajcarskie czy włoskie z jednym jednak wyjątkiem... To tutaj właśnie znajduje się dach Europy. Mont Blanc od lat przyciąga pasjonatów gór ale żeby go zobaczyć trzeba się natrudzić, bo góra bywa kapryśna i często chowa się w chmurach.
Zalew Zakrzówek (Kraków)
Jeden z ulubionych zalewów krakowian, powstały w skutek zalania wyeksploatowanego kamieniołomu wapienia. Piękne miejsce, które dzięki bliskości miasta pozwala odpocząć od zgiełku w otoczeniu przyrody, bez konieczności wyjeżdżania z Krakowa. Zalew, który składa się z dwóch zbiorników efektowanie połączonych przesmykiem jest usytuowany blisko Parku "Skały Twardowskiego".
Zielone Jezioro
Jedno z najciekawszych jezior w Europie- co jakiś czas zostaje zalewane, przez Austriaków nazywane "Gruner See". Dokładna lokalizacja zaznaczona na mapie. Jezioro zasilane z topniejących śniegów, swoją maksymalną głębokość 12 metrów osiąga w okolicach maja i czerwca.
Złoty Osioł
Państwo Polska Miasto Katowice Ulica Mariacka Numer 1 Godziny otwarcia 10.00-22.00 Niedziela 12.00-22.00 Telefon 501 465 690 www www.wegebar.com/ Kuchnia polskaMożliwość wynajmu całego lokaluMożliwość wynajmu części lokaluZamówienia na wynosObiadyObsługa w języku lokalnym
Zwiedzanie Orawskiego Zamku (Słowacja)
Obiekt zamkowy być może powstał po najeździe tatarskim, który miał miejsce w roku 1241. Ówcześnie, rejony te były częścią Państwa Węgier. Jak można mniemać, decyzja o wybudowaniu warowni mogła mieć dwa motywy: ochronienie wschodniej granicy państwa i ochrona trasy biegnącej do Polski jak również utworzenie centrum administracji dla Orawy.