Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

  • Izrael 2007 - Złota kopuła na skale

   Izrael 2007 - Złota kopuła na skale, Fotografia 1362
   Jedna z najbardziej znanych budowli na świecie, zwana meczetem Omara - najważniejszy punkt orientacyjny miasta Jerozolima, pełen symboliki pomnik Ziemi Świętej. Usytuowany w Starym Mieście.
  • W stronę baśniowej krainy ... Kapadocji

   W stronę baśniowej krainy ... Kapadocji, Fotografia 2111
   Kiedy przyjrzysz się temu miejscu, przekonasz się, że najbardziej niesamowita po jego księżycowym krajobrazie jest jego historia. To miejsce, które chociaż raz w życiu trzeba odwiedzić.
  • Malezja Kuala Lumpur

   Malezja Kuala Lumpur, Fotografia 1426
   Kuala Lumpur kwiecień 2012. Bliźniacze wieże w Kuala Lumpur (Petronas Towers)to jedne z najwyższych budowli świata. Wieże były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra. Niestety nie udało nam sie na nie dostać, bilety trzeba było kupić conajmniej dzień wcześniej, a potem odstać swoje w kolejce. Przy naszym napiętym harmonogramie zwiedzania musiałysmy się zadowolić tym co widzimy z powierzchni ziemi, a zrobienie zdjęcia takiego olbrzyma najłatwiejsze nie było:)
  • GOA (Indie)

   GOA (Indie), Fotografia 1295
   GOA - Indie 2011. Weekend na rajskiej plaży Palolem Beach przed sezonem. Wieczorem lokalni mężczyźni wyciągali sieci pełne ryb z oceanu, ciekawe czy w sezonie tak samo urządzają połowy? Urokliwe baro-kawiarnie nad samym oceanem z pysznymi drinkami i wspaniałymi smażonymi krewetkami.
  • Agra - Taj Mahal (Indie)

   Agra - Taj Mahal (Indie), Fotografia 1307
   Indie 2011 - Agra - Taj Mahal. Jedna z największych, a z pewnością najbardziej obfotografowanych atrakcji Indii. Ta imponująca budowla to mauzoleum wybudowane przez indyjskiego cesarza dla uczczenia ukochanej żony. Budowa Taj Malal trwała około 20 lat i pracowało przy niej ponad 20 tysięcy robotników. Niektóre źródła podają, że po zakończeniu budowy cesarz kazał zabić głównego budowniczego i architekta, by nigdzie na świecie nie wzniesiono podobnego dzieła. Obiekt zbudowany jest z białego marmuru, a jego powierzchnie pokryte są tysiącem kamieni szlachetnych, półszlachetnych oraz dekoracji kaligraficznych, wykonanych z czarnego marmuru.
  • Malezja Cameron Highlands

   Malezja Cameron Highlands, Fotografia 1433
   Pola herbaciane w Malezji Zachodniej, 200 km od Kuala Lumpur.Na wycieczkę wybrałyśmy się dżipem z przewodnikiem z biura podróży. Pola herbaciane zachwycają intensywną zielonością i zapachem, rozciągając się aż po horyzont. Odwiedziliśmy również plantację Boh Tea Estate, aby zapoznać się z procesem produkcji herbaty i zasmakować różnych jej rodzajów.
  • Wielki Mur Chiński

   Wielki Mur Chiński, Fotografia 1381
   Wielki Mur Chiński ? zbiorcza nazwa systemów obronnych składających się z zapór naturalnych, sieci fortów i wież obserwacyjnych oraz (w najbardziej strategicznych miejscach) murów obronnych z ubitej ziemi, murowanych lub kamiennych, osłaniających północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu.

loading