Zaloguj sięwasthere-compas

Twoje podróże

Poprawnie zmieniono język

  • Jakby co

    Witaj w świecie Jakby Co! Na tej stronie zostaniesz zabrany w przygodę, o której może myślałeś, że prędko się nie zdarzy. W życiu najcenniejsze jest kilka prostych rzeczy: czas i ludzie, z którymi, z biegiem lat - coraz rzadziej - można dzielić szczęście. Zapraszam Cię do portalu, który stworzyłem, aby zebrać grupę osób mających wspólny pomysł na spotkanie w jedym czasie i miejscu. Nie znajdziesz tutaj profili użytkowników, wiadomości ani cudzych relacji z dalekich wypraw. Zamiast tego będziesz mógł zobaczyć na żywo (w sensie: w realu) tych, przy których czujesz, że najważniejsze jest to, co robicie razem! Na to zawsze warto jest znaleźć czas. Czytaj więcej...
    • Ogród Botaniczny

      Ogród Botaniczny , Fotografia 566
      Kolejnym ważnym miejscem na mapie województwa śląskiego jest Zabrze, to właśnie tutaj mieści się ogród botaniczny.Ciepłe powietrze oraz umiarkowany klimat są doskonałymi warunkami do wegetacji i rozmnażania się licznych odmian roślin. Ogród powstał w 1938 roku.
    • Beckov (Słowacja)

      Beckov (Słowacja), Fotografia 1193
      Beckov to taka perełka, mała słowacka wioska z jedną wspaniałą skałą, na której powstał obiekt zamkowy. Tyle na temat wioski Beckova można powiedzieć w wielkim skrócie.
    • Trencin (Słowacja)

      Trencin (Słowacja), Fotografia 1189
      Trencin to dla mnie zwariowane miasto, stylowo zawierające chyba wszystko, całość jest zmiksowane w fascynującą papkę, jaką sobie skonsumujemy.
    • Golgota Beskidów

      Golgota Beskidów , Fotografia 1151
      Odczucia, dojeżdżając do naszego celu są wzniosłe. W tej małej wiosce, na zboczach nieogromnego wzgórza mieszczą się, jak realne sceny upamiętniające ukrzyżowanie Pana Jezusa. Mimo znajomości zagadnienia, sposób w jaki pozostało to zaprezentowano robi wrażenie na powszednim śmiertelniku i wszelakiej upartej duszy. Monumentalne rzeźby fantastycznie układają się w tej okolicy. Niektóre osobistości twierdzą, że warto dla odnowy wewnętrznej, wybyć na Matyskę samotnie. Na pewno nasza trasa od tego momentu nabrała również odmienny charakter. Wartości trwania, czasu, religii, mijania, na czubku Matyski kumulują się. Każdego z nas wstrząsa delikatna zaduma nad samym sobą. Na szczycie lśni nierdzewna stal wysokiego krzyża. Krzyż jak można przeczytać na kamienistym postumencie, pozostał wzniesiony przez rodzimych parafian dla upamiętnienia Roku Jubileuszowego przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawia II.
    • Palmiarnia - Gliwice

      jaszczur
      W samym centrum Gliwic znajduję się Park Chopina. Bardzo skrupulatnie pielęgnowany, bogaty w różnej formy "doniczki" z kwiatami stanowi niejako zapowiedź tego, co można ujrzeć w budynku znajdującej się pośrodku ogrodu Palmiarni.
    • Kanał Mazurski

      park linowy 8
      Kanał Mazurski jest jedną z unikalnych budowli z oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi, wspaniale wkomponowany w środowisko naturalne. Miał on na celu połączenie jezior Mazurskich z Morzem Bałtyckim. Był budowany w latach 1911-1942. Po wojnie zaprzestano jego dalszej budowy. Prezentowane zdjęcia zostały zrobione na odcinku od miejscowości Mamerki do Śluzy Leśniewo Górne(jednej z 5 znajdujących się na teranie Polski). Jest to odcinek około 4,5 km. Ścieżka prowadzi wzdłuż kanału w malowniczym krajobrazie lasów i rozlewisk. Przebycie drogi pieszo zajmuje około 1-1,5h. Przed wyruszeniem na spacer polecam zastosować środki przeciw komarom :) Na śluzie znajduje się park linowy tzw. ?małpi gaj?, który oferuje wiele ciekawych atrakcji.
    • Radiostacja Gliwice

      Radiostacja Gliwice, Fotografia 1352
      Radiostacja w Gliwicach to najwyższa drewniana budowla w Europie, jej wysokość jest łatwa do zapamiętania, bo mierzy sobie równe 111m wysokości. Genialne miejsce na romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorem, kiedy można podziwiać wspaniale oświetloną drewnianą konstrukcję wieży. Teren wokół radiostacji jest zadbany, odnowione chodniki i liczne ławeczki dodatkowo zachęcają do spaceru i chwili odpoczynku w tym miejscu.
    • Zwiedzanie Orawskiego Zamku (Słowacja)

      Zwiedzanie Orawskiego Zamku  (Słowacja), Fotografia 1185
      Obiekt zamkowy być może powstał po najeździe tatarskim, który miał miejsce w roku 1241. Ówcześnie, rejony te były częścią Państwa Węgier. Jak można mniemać, decyzja o wybudowaniu warowni mogła mieć dwa motywy: ochronienie wschodniej granicy państwa i ochrona trasy biegnącej do Polski jak również utworzenie centrum administracji dla Orawy.

loading