Nikiszowiec
Osiedle Nikiszowiec w Katowicach to miejsce praktycznie nieznane. Ciasne, wybrukowane uliczki to cechy charakterystycznego magicznego Nikiszowca :-) Dzielnica ta od lat jest inspiracją dla malarzy jak również dla filmowców. Tereny Nikiszowca stały się plenerem dla filmów: Kazimierza Kutza, Radosława Piwowarskiego, Macieja Pieprzycy, Lecha Majewskiego czy Janusza Kidawy.
Ogród Botaniczny
Kolejnym ważnym miejscem na mapie województwa śląskiego jest Zabrze, to właśnie tutaj mieści się ogród botaniczny.Ciepłe powietrze oraz umiarkowany klimat są doskonałymi warunkami do wegetacji i rozmnażania się licznych odmian roślin. Ogród powstał w 1938 roku.
Ostrava
Miasto tramwajów i trolejbusów leżące w Czechach, w kraju Morawsko-Śląskim, przy granicy z Polską. W okolicach rynku można przebierać w niezliczonych knajpkach, oferujących cenione na całym świecie czeskie piwo, a ponad głowami wszędzie towarzyszą nam przewody trakcji elektrycznej komunikacji miejskiej.
Palmiarnia - Gliwice
W samym centrum Gliwic znajduję się Park Chopina. Bardzo skrupulatnie pielęgnowany, bogaty w różnej formy "doniczki" z kwiatami stanowi niejako zapowiedź tego, co można ujrzeć w budynku znajdującej się pośrodku ogrodu Palmiarni.
Port wodny w Gliwicach
Czterdzieści jeden zdjęć przedstawiających Port wodny wieczorem i wpływanie barki do śluzy wodnej. Gliwicki Port wodny to, obok radiostacji, palmiarni oraz lotniska, jedno z miejsc wartych odwiedzenia w Gliwicach - Łabędach.
Radiostacja Gliwice
Radiostacja w Gliwicach to najwyższa drewniana budowla w Europie, jej wysokość jest łatwa do zapamiętania, bo mierzy sobie równe 111m wysokości. Genialne miejsce na romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorem, kiedy można podziwiać wspaniale oświetloną drewnianą konstrukcję wieży. Teren wokół radiostacji jest zadbany, odnowione chodniki i liczne ławeczki dodatkowo zachęcają do spaceru i chwili odpoczynku w tym miejscu.
Trencin (Słowacja)
Trencin to dla mnie zwariowane miasto, stylowo zawierające chyba wszystko, całość jest zmiksowane w fascynującą papkę, jaką sobie skonsumujemy.
Ustka - Rowy (15 km spaceru po polskim wybrzeżu)
W wybrzeżu morskim zawsze fascynował mnie fakt, że lądem można iść tylko w jedną albo drugą stronę. Chcąc dostać się do Rowów z Katowic musiałem zaliczyć przesiadkę w Ustce. Dzień wcześniej zauważyłem, że wcale nie - to tylko 15 km na wschód. Pozostało tylko pytanie - czy da się przejść wybrzeżem ten odcinek. Przecież do morza może wpływać rzeka, albo plaża może być stroma i zarośnięta... Postanowiłem się jednak przekonać;)
Zwiedzanie Orawskiego Zamku (Słowacja)
Obiekt zamkowy być może powstał po najeździe tatarskim, który miał miejsce w roku 1241. Ówcześnie, rejony te były częścią Państwa Węgier. Jak można mniemać, decyzja o wybudowaniu warowni mogła mieć dwa motywy: ochronienie wschodniej granicy państwa i ochrona trasy biegnącej do Polski jak również utworzenie centrum administracji dla Orawy.