Wrota Chałubińśkiego
Wrota Chałubińskiego to rejony trochę zapomniane i często pomijane przez wędrujących turystów w Tatrach Wysokich. Przemieszczając się potoczną "ceprostradą" zawsze zabrakło mi czasu lub chęci, ażeby poznać to wyjątkowe miejsce. Sama nazwa - wrota - mówi nam, że to coś nadzwyczajnego! Bramą do odmiennego świata! Wędrowiec musi dojrzeć do niektórych szlaków. Tak samo, niektóre szlaki muszą cierpliwie czekać, zanim nasze nogi będą po nich deptać.
Dolina Roztoki i Dolina Pięciu Stawów
Dolina Roztoki w startowej fazie jest zatopiona zbitym lasem świerkowym (wiek wielu świerków dochodzi do 300 lat), promienie słoneczne do nas nie dochodzą. Dlatego dolina zdaje się być sroga i posępna, a strumyk Roztoki bardzo niepewny. Co fascynujące w dalszej partii Doliny Roztoki możemy zobaczyć las limbowy. Dolina ma długość ok. 4,5 km i powierzchnię ok. 7,0 km2. Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów odgradza próg Ściany Stawiarskiej. Wspólnie te dwie doliny są największym polskim odgałęzieniem Doliny Białki.
Zalew Zakrzówek (Kraków)
Jeden z ulubionych zalewów krakowian, powstały w skutek zalania wyeksploatowanego kamieniołomu wapienia. Piękne miejsce, które dzięki bliskości miasta pozwala odpocząć od zgiełku w otoczeniu przyrody, bez konieczności wyjeżdżania z Krakowa. Zalew, który składa się z dwóch zbiorników efektowanie połączonych przesmykiem jest usytuowany blisko Parku "Skały Twardowskiego".
Miód i Malina
Miód i Malina to restauracja mieszcząca się w Krakowie, która emanuje urokiem oraz słodkością ;-) Miód i Malina to miejsce, w którym można zasmakować kuchni polskiej oraz włoskiej. Każde, nawet najmniejsze danie tworzy kompozycję podaną w oryginalny sposób. Polecam odwiedzić to miejsce zwłaszcza wieczorem, gdy wszędzie wokół tła są świece w kolorze miodu i maliny :-) Dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają na jakość nie bez znaczenia będzie fakt, iż Miód i Malina już dwa razy została wyróżniona słynną gwiazdą Michelin. Wspaniała restauracja, fantastyczne jedzenie, po prostu Miód i Malina!
Granaty - Tatry
Na początku wspomnę, co zabrałem na dzisiejszą wyprawę. Z racji mojej ostatniej mani do ograniczania się do potrzebnych rzeczy w moim małym plecaku wylądowały: 5 małych kajzerek, czekolada, 2 batony, litr wody w camelbacku, pół litra w butelce ;), kurtka, pałatka, rękawiczki bez palców, aparat, telefon (z wklepanym numerem TOPRu - 601100300), opatrunek i gaza jak również jakieś tam duperele...
Dunajec
Tor kajakowy na Dunajcu. Jeśli macie ochotę popływać troszkę "mocniej" niż na zwykłych spływach kajakowych, a przy tym czuć się bezpiecznie polecam tor Wietrznice na Dunajcu.
Dolina Kościeliska - Smocza Jama , Smreczyński Staw
Wybywając z busa dostałem lekkiego załamania - naukowa plaga turystów. Kolejka do kasy Tatrzańskiego Parku Narodowego wyglądała imponująco negatywne. Jednakże okres letni w szczycie i nasze przewidywania nie mogły być inne. Trochę to okropne, jednak i tak jest tutaj uroczo.
Dolina Kobylańska
Położona na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, wchodząca w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, dolina około 4-kilometrowej długości, znajdująca się w pobliżu wsi Kobylany i Karniowice. Popularne miejsce wypraw ludzi lubiących wspinaczkę.
Starorobociański Wierch
Starorobociański Wierch, jeden z najpiękniejszych szlaków Polskich Tatr